بیست و سومین جلسه کمیته HSEE و مدیریت بحران معادن زغالسنگ با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان ، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت طبس و اعضای کمیته HSEE در محل معدن پروده ۴ شرکت سامان کاوش برگزار گردید

در ابتدای جلسه مذکور کارشناسان کمیته در دو گروه نسبت به بازدید از سطح و زیرزمین اقدام نمودند و نسبت به بررسی تخصصی ابعاد حادثه مذکور و همچنین عوامل پرخطر در معادن زغالسنگ و استفاده از تجربیات حادثه و بررسی راهکارهای کاهش ریسک در معادن پرداختند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت طبس ضمن خیرمقدم به مدعوین سازمان و نیز اداره کل راه آهن شرق کشور گزارشی در خصوص وضعیت ارتباطی منطقه پروده و عدم آنتن دهی نامطلوب تلفن ثابت و همراه ارائه نمود.

زارع نیا در ادامه گفت: طی جلسه برگزار شده در دفتر معاونت استاندار و فرمانداری ویژه طبس و طبق اعلام نظر نمایندگان اداره کل راه آهن شرق با توجه به پیگیری مدیر کل راه آهن شرق کشور و نیز موافقت مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران یک زوج فیبر نوری از ایستگاه کال زرد تا ایستگاه مبادله پروده در اختیار شرکت مخابرات قرار خواهد گرفت.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری و نیز جان باختن دو نفر از نیروهای شرکت سامان کاوش طبس هدف از تشکیل کمیته HSEE را ارتقا سطح ایمنی معادن و نیز کاهش حوادث دانست و از مسئولین فنی معادن خواست مطابق با شرح وظایف خود بدون اغماض عمل نمایند.

سالاری تاکید نمود: مسئولین ایمنی شرکت ها باید نسبت به آیین نامه ایمنی معادن کاملا مسلط بوده و نسبت به رعایت دقیق مسائل ایمنی بیش از پیش اقدام نمایند.

وی با اشاره به ایجاد پایگاه امداد و نجات اظهار کرد: اقدامات خوبی انجام شده است که طبق مکاتبه با وزارتخانه باید افزایش بازدید ها از معادن پرخطر در دستور کار مسئولین ایمنی قرار گیرد.

کفاشی رئیس اداره آموزش پژوهش و فناوری سازمان ضمن ابلاغ سلام و تشکر رئیس سازمان به اعضای کمیته و ابراز رضایت از عملکرد مطلوب کمیته از بدو تشکیل تا کنون از تاکید وزارتخانه مبنی بر گذراندن ۴۰۰ ساعت نفر آموزش بعد از حوادث برای پرسنل معادن حادثه دیده خبر داد.

گفتنی است جلسه فوق به مدت ۷ ساعت بطول انجامید و در ساعت ۱۵ خاتمه پذیرفت

شرکت رایان فن مهدی (سهامی خاص)

استان خراسان جنوبی، طبس، خیابان خرمشهر، مقابل پارک کودک، خرمشهر4، پلاک 26

تلفن 05632822007 فکس 05632828690

info@rfm.co.ir